30.03.12

В Петербурге найдены сокровища князя Нарышкина

Петербургские строители, которые занимались реконструкцией исторической ценности – особняка князя Василия Нарышкина, нашли настоящий клад. Причём, сообщается, что даже навскидку ценность этой находки очень крупная.

Сорок мешков с добром, отмеченных фамильным гербом Нарышкиных, было спрятано в своеобразном помещении, построенном в виде «каменного мешка».

В секретной комнате, которая находилась между стенами особняка в перекрытиях, сейчас проводят опись сокровищ спрятанных Нарышкиным или его приспешниками. Князь оставил массу серебряной утвари: вилки, ложки, самовары, супницы, соусницы и многое другое.

Полиция, эксперты-криминалисты, культурологи и историки – это все, кто работает с сокровищами знаменитого князя. Также, сообщается, что сейчас определяется круг лиц отыскавших клад, этим людям положена сумма в половину от рыночной стоимости всего добра, найденного в перекрытиях графского особняка.

Специалисты полагают, найденный клад настолько масштабен, что проводить опись всех предметов, спрятанных Нарышкиным, придётся несколько дней к ряду.

novostiua.net

Последние часы жизни Рудольфа Гесса

Рудольф Гесс

В секретном докладе содержится подробнейший отчет о его самоубийстве

В Великобритании рассекречены материалы расследования по факту гибели немецкого государственного деятеля и военного преступника Рудольфа Гесса. С точки зрения The Times, эти документы ставят точку в споре о том, убил ли Гесс себя сам или ему "помогли" британские спецслужбы.

Приговоренный Нюрнбергским трибуналом к пожизненному заключению, Гесс отбывал срок в тюрьме Шпандау (Берлин). 17 августа 1987 года 93-летний Гесс в сопровождении охранника - по всей видимости, чернокожего американского солдата по имени Тони Джордан - подошел к летней беседке, где часто проводил время. Внутри была установлена лампа, подсоединенная к сети с помощью удлинителя длиной около трех метров. В 14:30 Гесс вошел в беседку, охранник остался снаружи. Спустя пять минут он заглянул внутрь и увидел, что Гесс повесился на электрическом шнуре, привязанном к оконной ручке, и упал на пол. У него еще прощупывался пульс. Джордан попытался оказать заключенному первую помощь и вызвал по телефону медиков. Несмотря на все усилия, через два с половиной часа Гесс скончался. Смерть наступила вследствие "удушья, вызванного сдавливанием шеи", - говорится в заключении патологоанатома.

24.03.12

В Англії знайшли тридцять тисяч давньоримських монет

Археологи знайшли древньоримські монети. Фото АП
Археологи знайшли в історичному центрі британського міста Бат (Bath) 30 тисяч давньоримських срібних монет, повідомляє The Daily Telegraph.

Виявлені монети відносяться до 270 року нашої ери. За попередніми даними, їхня загальна вартість становить близько 150 тисяч фунтів стерлінгів. Зараз монети відправили до Лондона в Британський музей для подальшого аналізу, який може тривати аж до року.

Знайдені монети відразу ж назвали "скарбом з вулиці Бо". Це п'ятий за величиною скарб, знайдений на території Великобританії, і перший за величиною серед знайдених в римських поселеннях. Найбільший скарб - більше 54 тисяч монет - був знайдений у 1978 році в графстві Вілтшир.

У XXI столітті найбільшим виявився скарб із понад 52 тисяч монет, виявлений в 2010 році біля римської дороги в графстві Сомерсет главою місцевого госпіталю Дейвом Кріспом (Dave Crisp) за допомогою металодетектора.

Як розповів прес-секретар музею Римських терм у Баті Стівен Клюс (Stephen Clews), той факт, що "скарб з вулиці Бо" знайшли професійні археологи, досить незвичайний. Він також пояснив, що в III столітті нашої ери ситуація в Римській імперії була неспокійною, що може пояснити необхідність заховати монети.

Місто Бат розташоване у британському графстві Сомерсет. Римляни, ймовірно, зайняли його незабаром після свого вторгнення на територію сучасної Великобританії в 43 році нашої ери. Тоді поселення носило назву Акве Суліс (Aquae Sulis).

Як повідомлялося раніше, американські вчені навчилися знаходити стародавні поселення людей під товстим шаром відкладень за допомогою супутників дистанційного зондування Землі, що фіксують сліди цивілізації за особливим типом грунту, який формується в межах довготривалих місць проживання людини.


http://ua.korrespondent.net/tech/science/1332853-v-angliyi-znajshli-tridcyat-tisyach-davnorimskih-monet

22.03.12

Самостійна Кубань. 94 роки проголошення незалежності

Цікаво, що навіть найзапекліші прихильники «единой й неделимой России» голосували за федерацію незалежної Кубані з Україною. Делегація Кубанської ради отримала від офіційного Києва зброю, а серед козаків ходили радісні чутки про висадку на морському березі гайдамаків.

Я хотів би звернути увагу читачів на визначну подію в історії України (ця подія зараз чомусь майже не афішується) - проголошення 16 лютого 1918 року Самостійної Кубанської Народної Республіки, яка за рішенням делегатів Законодавчої Ради Кубані, була прилучена на федеративних умовах до України.

До складу Кубанської Народної Республіки входили Кубанська область, Ставропільщина, Терек, Дагестан і Чорноморщина (Чорноморська губернія).

30 квітня - 3 травня 1917 р. у Катеринодарі відбулися збори козацтва, на яких утворився козацький уряд - Кубанська Військова Рада. 1917 рік на Кубані - це час пробудження української свідомості і кубанських козаків. Вони не сприйняли більшовицьку ідеологію.

Після утворення на Кубані Кубанської Військової Ради та Краєвого Уряду почалися пошуки і лагодження зв’язків та стосунків з Україною Центральною Радою. Одним з найактивніших політичних діячів у цій справі був Микола Рябовол.

11.03.12

Об истоках самодержавия

АНАТОЛИЙ БЕРШТЕЙН

В течение года я читал взрослым людям, пытающимся понять, в какой стране они живут, курс лекций по русской истории. И вот что понял сам.  

Мне кажется, что переломными для России явились годы правления последних Рюриковичей. Точнее, начиная с Ивана III и кончая Иваном Грозным. Именно тогда произошли основные события в истории России, заложившие фундамент всего ее дальнейшего развития. В этом фундаменте замурована ее судьба.  

Во времена первого московского царя Ивана закончилось монголо-татарское иго, произошло объединение, в основном, русских княжеств под властью Москвы. Пал республиканский Новгород, замолчал вечевой колокол. Но главное — после падения Византии Москва подхватила имперскую корону, примерила ее на себе и заявила, что она «Третий Рим». И добавила крайне существенное: «И четвертому не бывать». Именно тогда зародилось русское мессианство. И русская исключительность. Все это привело к тому, как писал Ключевский, что Россия надолго заболела недугом, который назывался — затмение вселенской идеей: «Древнерусское церковное общество считало себя единственным истинно правоверным в мире, творца вселенной — своим русским Богом, никому более неведомым. Т.е. противопоставило себя христианской Европе и в результате утратило средства самоисправления, и даже самые понуждения к нему».

02.03.12

ОСКОЛЬДОВА РУСЬ І ЧЕРНІГОВО-СІВЕРЩИНА В ІХ СТ.


Говорячи про суспільно-політичні та культурні процеси на Русі в ІХ-Х ст., неможливо оминути розвиток Чернігово-Сіверщини у цей час.

Дореволюційні дослідники, вивчаючи історію Чернігівської єпархії, вважали, що перші насіння християнської проповіді до Чернігово-Сіверської землі були занесені саме за часів князя Оскольда Київського. Як відзначається у виданій 1911 року книзі з історії Чернігівської єпархії, «ще з часів перших князів київських Аскольда і Діра і особливо княгині Ольги сіверяни вже знали про Христа».

Аналогічні твердження про перші спроби навернення мешканців Чернігово-Сіверщини до християнства за часів правління князя Оскольда ми зустрічаємо і у сучасних церковних дослідників.

Чи є такі твердження справедливими? З літописних джерел до нас дійшло дуже мало звісток про історію Чернігово-Сіверщини в IX ст. Проте на основі археологічних досліджень є підстави вважати, що у ІХ ст. значна частина Чернігово-Сіверщини вже входила до складу первісної Київської Русі, яка на той час являла собою свого роду федеративний союз південної групи східно-слов’янських князівств – полян, сіверян, древлян та інших.