07.05.14

День Перемоги мав би відзначатися 7 травня


Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини підписувався двічі. Один раз 7 травня 1945 р. у в Реймсі. Його від імені Німецького Верховного Командування підписав генерал-полковник Альфред Йодль у присутності Верховного Головнокомандуючого Експедиційними Силами Союзників Сміта, генерал-майора французскої армиї Ф.Севеза та представника Радянського Верховного Командування генерала Суслопарова.

Сталін був обурений підписанням капітуляції в Реймсі, при якому провідну роль відігравали західні союзники. Він відмовився визнати цей акт, зажадавши нового підписання його у взятому Червоною армією Берліні. Другий Акт про капітуляцію було вже підписано 8 травня 1945 р. в Берліні. Від імені Німецького Верховного командування підписи про капітуляцію поставили Кейтель, Фріденбург та Штумпф в присутності уповноважених від Верховного Головнокомандування Червоної Армії Маршала ЖУКОВА та Верховного Командувача експедиційними силами союзників Головного Маршала Авіації Теддера.06.05.14

«Георгіївська стрічка» - що вона означає?

Формування символу «Георгіївська стрічка» має тривалу та складну історію. Уперше вона з’являється на ордені святого Георгія, заснованому імператрицею Катериною ІІ 1769 року.

Орден став вищою військовою нагородою Російської імперії і видавався офіцерам за особливу мужність у бою. Пізніше сформувався цілий комплекс нагород, пов’язаний зі святим Георгієм: орден, медаль, хрест, прапор. Їх супроводжувала георгіївська стрічка, що, згідно з офіційними статутами, складалася з трьох чорних та двох жовтих смужок. Допускалося також використання оранжевого кольору замість жовтого.

Найбільш вірогідною є версія, що гама стрічки була взята з чорно-жовто-білого прапору Російської імперії. Інша версія – кольори символізують вогонь та дим, що підкреслює її виключно військовий характер.