До VI Всесвітнього фестивалю молоді в Москві, що проходив у липні 1957 року, Балабанівська сірникова фабрика (Калужська область, Росія) випустила колекцію нині унікальних 16 сірникових етикеток, присвячених джазу.
Її унікальність в тому, що до 1957 року джаз в СРСР перебував у напівлегальному стані. І хоча вважається, що перший джазовий фестиваль на теренах Країни Рад відбувся в естонському Таліні в далекому 1949 році, але також відомо, що до VI Всесвітнього фестивалю молоді масштабних джазових фестів в СРСР не проводилося.
У 1957 році на лівацький молодіжний форум до Москви з'їхалося 34 000 учасників зі 131 країни світу. Радянський уряд намагався продемонструвати прибулим іноземцям краще, що було на той час в СРСР. Це стосувалося і музики. По суті, вперше любителям джазу дозволили послухати «живцем» сучасні, за поняттями тих років, джазові ансамблі. З'явилася можливість не тільки бачити і чути їх, але і спілкуватися з музичними однодумцями, в тому числі і в рамках проведеного в рамках фестивалю джазового конкурсу. Саме тому історики музики вважають 1957 рік роком народження офіційного радянського джазу.
Коментарі
Дописати коментар