Білоруси хочуть включити у спадщину ЮНЕСКО валяння валянок

Білорусь пропонує включити до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО традицію валяння шапок і валянок.

Про це повідомив прес-секретар МЗС республіки Андрій Савіних.

"Наразі білоруська сторона готує до включення в список унікальну і самобутню традицію валяння шапок і валянок з вовни Шаповальство і особливу термінологію цієї діяльності Катрушницький лемезень", - заявив він.

За словами Савіних, делегація з Білорусі візьме участь у 4-ій сесії Генеральної асамблеї держав, які ратифікували Конвенцію 2003 року про охорону нематеріальної культурної спадщини. Захід відбувається в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі.

Чи буде запропоновано доповнити зазначений список традицією валяння шапок і валянок в ході нинішньої сесії, прес-секретар білоруського МЗС не уточнив.

Від Білорусі в списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО зараз значиться традиційне народне свято Царі Коледи, що проводиться в селі Семежево в Копильському районі. Його було включено до цього переліку в 2009 році як традицію, що потребує термінового захисту.

Шаповальство - традиційне мистецтво виготовлення з вовни (валяння) головних уборів, валянок, повсті. Білоруські ремісники навчалися йому в Дрібінському районі Могильовської області. У 2009 році творчість дрібінських майстрів-шаповалів отримала статус об'єкта Державного списку історико-культурних цінностей Білорусі.

Нагадаємо, минулого року громадяни Італії закликали Організацію Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури внести традиційну неаполітанську піцу в список нематеріальних об'єктів всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Коментарі