В Англії розкопали будиночок відьми з мумією кішки

Розкопаний будиночок на північному заході Англії
У розкопаному будиночку на північному заході Англії знайшли запечатану кімнату із замурованою у стіні кішкою. Ця місцевість у XVII столітті була відома великою кількістю відьом.

Будиночок знайшли біля водосховища села Барлі, неподалік від підніжжя пагорба Пендл-хілл. Цю місцевість на північному заході Англії називають "Країною Відьом".

Викликані для розвідки будівельної ділянки археологи спочатку натрапили на фрагменти старої будівлі, повністю покриті землею і травою.

Історики вважають, що добре збережене житло могло належати відьмі.
Кішка була замурована в стіні запечатаної кімнати й муміфікована природним шляхом.

Передбачається, що заживо похована тварина повинна була охороняти мешканців житла від злих духів.

Карл Сандерс, представник будівельної компанії, сказав, що не часто доводиться мати справу з казковим будиночком, та ще й із котом чаклунки.

"Будівля у прекрасному стані й, проходячи по її кімнатах, ти відчуваєш, що опинився в минулому. Пендл-хілл має чаклунську ауру й важко не потрапити під його магічні чари", — зазначив він.

Ще до початку робіт було багато жартів щодо літаючих мітел і чорних котів, тому знахідка по-справжньому вразила всіх, каже Сандерс.

А от фахівець із Пендл-хілльських відьом Саймон Ентвістл вважає, що за своєю важливістю знахідку можна порівняти з відкриттям гробниці Тутанхамона.

"Ми за кілька тижнів від 400-літньої річниці процесів над відьмами Пендла, і нинішня знахідка в самому серці Країни Відьом може і є вежею Малкіна".

Про існування вежі Малкіна як про місце регулярних чаклунських шабашів ходило багато чуток і спекуляцій.

Говорячи про знайдену кішку, Ентвістл підкреслив, що коти є постійним атрибутом фольклору, пов'язаного з відьмами.

Будівельні компанії часто звертаються до допомоги археологів, коли будівельні ділянки можуть бути історично цінними.

Археолог Френк Гієкко, що брав участь у розкопках будиночка, порівнює знахідку з відкриттям Помпеї.

За словами Гієкко, як тільки знайшли двері, стало ясно, що за ними щось особливе. "Це мікросвіт, що розповідає про зліт і падіння цих місць, від полювання на відьом до індустріальної революції".

Будівництво призупинене доти, поки тривають археологічні розкопки.

У будиночку також знайшли кухонне начиння XIX століття у первозданному вигляді. А поруч із хатиною виявили вікторіанський посуд, олов'яну ванну й остов ліжка.


Коментарі