20 січня 1952 р.
Чернігівська обласна газета Деснянська правда
"МАЙСТЕР МУЗИЧНИХ ІНСТРУМЕНТІВ"
Хто з нас не любить бандуру, її неповторне, мелодійне, багате фарбами звучання? Цей старовинний народний інструмент користується великою популярністю.
Іван Панасович Гладилін, майстер Чернігівської фабрики музичних інструментів, створив кілька унікальних бандур, які відзначаються високими музичними якостями. Одна з них зберігається зараз в Києві, в державному музеї ім. Т. Г. Шевченка.
До цього часу в республіці не було організовано масового виробництва бандур. Честь почати їх випуск припала колективу Чернігівської фабрики музичних інструментів.
В просторій кімнаті експериментального цеху відкрита своєрідна творча лабораторія. Тут Іван Панасович створює зразки бандур. У нього вчаться, допомагають йому Іван Пуховий, Олексій Килочицький, Іван Довбиш, Галя Ільмінська.
Вже готовий один інструмент. Попереднє опробування його показало, що він відповідає всім вимогам. Тепер виготовляються інші зразки - різних розмірів, з різною кількістю струн і т. ін. Коли будуть затверджені зразки для масового виробництва, на допомогу Івану Панасовичу Гладиліну прийдуть інженери і техніки. Вони розроблять технологію випуску нового виду продукції, вирішать питання механізації.
Пройде небагато часу, і серійне виробництво бандур почнеться. В цьому році фабрика має випустити 200 бандур.
НА ФОТО: (на передньому плані) майстер І. П. Гладилін за роботою в експериментальному цеху.
Текст М. Ніколаєва.
Фото З. Кругерського.
Коментарі
Дописати коментар