03.03.11

Україна лідирує за масштабом розсекречування своїх архівів


В Україні з 5 мільярдів документів, які знаходяться на зберіганні у державних архівах України, тільки 0,24% мають грифи таємності.

Як відзначають у Держархівслужбі, у 2010 році пріоритетом діяльності було визначено розсекречення документів, що знаходяться на зберіганні.

Голова Державної архівної служби Ольга Гінзбург заявила, що звинувачення в тому, що до документів держархіву немає доступу, безпідставні. «Ми маємо тільки 0,24% засекречених з усього масиву документів», — зазначила вона.

О.Гінзбург пояснила, що це переважно документи підприємств оборонно-промислового комплексу колишнього СРСР, які було ліквідовано, а отже, їх фондозасновник на сьогодні відсутній.

За її словами, на сьогоднішньому етапі не виписано відповідне положення щодо порядку розсекречення таких документів, хоча, можливо, вони вже і не є таємними.

„І, безумовно, документи, які ніколи не будуть розсекречені, — це наші надра. Вони завжди будуть засекреченими. Це державна таємниця. Доступу до них не може бути публічного, адже це наша нафта, наш газ, вугілля тощо“, — також зазначила голова Держархівслужби.

При цьому вона заявила, що „половину з того, що розсекречено, я б не розсекречувала“.

„Я б цього не показувала. Оскільки дуже важливо мати якусь родзинку. Ось, подивіться: жодна країна не розсекретила так документи, як Україна. Навіть росіяни і білоруси вчинили розумніше. Від них сьогодні домогтися якийсь документ — вони з грифом „таємно“, ми не можемо. У тому числі партійні документи радянського періоду чи то щодо КДБ — взяти їх не можна. Американці взагалі нічого не показують“, — заявила вона.

У цілому, за даними Держархівслужби, у даний час в архівних установах України зберігається не менше 5 млрд документів, які містяться на 52,9 млн одиницях зберігання (папки, кіно-, фото-, фоно-, відео документи, решта — на сучасних носіях інформації).

О.Гінзбург є членом Комуністичної партії України, у політичному суспільстві вона більш відома як «арматурщиця Гінзбург».

"Дзеркало тижня"

За матеріалами УНІАН

Немає коментарів:

Дописати коментар