31.03.16

Українські колгоспниці набирають воду з криниці щоб напоїти худобу

Фото американського репортпера Пітера Хопкінса. ASSOCIATED PRESS.
Орієнтовно березень 1947 року.


1946—1947 роки увійшли в історію України, як роки чергового голодомору, влаштованого комуністичним режимом СРСР. Спланована акція сталінського Політбюро мала на меті забрати в селян залишки зерна і продати чи подарувати його братнім режимам у соціалістичному таборі. Вікіпедія наводить сумну статистику: так 1946-го року з СРСР було вивезено 350 тисяч тонн зерна до Румунії, у 1947 — 600 тисяч тонн зерна — до Чехословаччини, за тих два роки Польща отримала з Радянського Союзу 900 тисяч тонн хліба. А в Молдові, Бессарабії й південних областях України стрімко поширювався голод і лише за перше півріччя 1947 офіційно зареєстровано 130 випадків людоїдства.

19.03.16

Потяги даватимуть звуковий сигнал на честь ГЕРОЇВ КРУТ, ВСІХ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

Відтепер щодня кожен потяг, який проходитиме через залізничну станцію КРУТИ на Чернігівщині, звуковим сигналом буде нагадувати усій Україні про юнаків, які тут у січні 1918-го року стримували наступ більшовицьких військ на Київ.

У лютому 2016 року Український інститут національної пам'яті звернувся до ПАТ «Українська залізниця» з ініціативою вшановувати пам’ять полеглих крутян та інших захисників України звуковим сигналом, який подаватимуть потяги перед станцією Крути.

Сьогодні ми отримали офіційну відповідь, що ПАТ «Укрзалізниця» підтримало нашу пропозицію. Усі структурні підрозділи регіональної філії «Південно-Західна залізниця» отримали вказівку постійно подавати сповіщальний сигнал потягами при під’їзді до залізничного переїзду, розташованого поблизу с. Пам’ятне Борзнянського р-ну Чернігівської обл., де розташований Меморіальний комплекс «ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ».
Український інститут національної пам’яті

11.03.16

Безцінний матеріал для дослідників історії голодомору 1933 року на Чернігівщині

Обожнюю читати старі газети...
19 травня 1972 року. Газета "Деснянська правда" розповідає про "героя", який у 1933 році охороняв хлібні колоски, "щоб не втратити жодної  зернин" від знахабнілої куркульні...