19.09.14

23 года назад Беларусь вернула настоящую символику

19 сентября 1991 года национальным символам вернули статус государственных.

Бело-красно-белый флаг и герб «Погоня» оставались государственными до 1995 года, когда после референдума, инициированного Лукашенко, была возвращена видоизмененная советская символика.

Также 19 сентября 1991 года Верховный Совет БССР принял решение об изменении названия страны: Белорусская Советская Социалистическая Республика стала Республикой Беларусь.

Гербу «Погоня» - более 600 лет. Изображение вооруженного всадника было популярным символом в Восточной Европе. К 1366 году относится документ с печатью, изображающий всадника с мечом. С конца XIV века всадник изображён на фоне геральдического щита — на печатях великих литовских князей Ягайло и Витовта.

Белорусско-литовские летописи первой половины XVI века приписывают создание герба легендарному великому князю Наримунту Романовичу XIII века.

«Погоня» была элементом герба Речи Посполитой до её раздела в 1795 году. После этого «Погоня» как часть некоторых губернских гербов попала в состав государственного герба России. К 1900 году «Погоня» являлась основной либо составной частью 22-х гербов городов Российской Империи, трех губерний и одной области.

В 1918 году «Погоня» и бело-красно-белый флаг стали государственными символами Белорусской Народной Республики, в советское время они были под запретом, но оставались символами сопротивления. Ими они остаются и сейчас.

Джерело: Хартия`97

09.09.14

Знайдена гробниця Александра Македонського?


Греція застигла в передчутті чергової археологічної «бомби» - науковці, що нещодавно виявили гробницю, припускають, що вона може належати самому Александру Македонському, Олімпіаді Епірській (його матері) чи Роксані Бактрійській, його дружині.

Мова йде про розвідки і розкопки, що ведуться вже досить давно в області, що називається Македонія, на місці колишнього історичного міста Амфіполь, в 70 км. від Салонік. Минулого року вчені за допомогою сканерів виявили під землею значні погребальні споруди, оточені стіною у формі правильного кола з периметром близько 500 метрів. Периметр викладений мармуровими плитами, що походять з далекого звідси острова Тасос. Згідно даних науковців, гробниця датується кінцем 4 ст. до н.е. і за розмірами є в 10 разів більшою, ніж могила Філіпа ІІ, батька Александра Македонського. Кам’яні стіни гробниці прикрашені символами Македонського царства і фресками, що свідчить про захоронення тут важливої персони епохи великого воєначальника.


Основний вхід в гробницю охороняють статуї сфінксів та каріатид, а потім розпочинається 20-метровий коридор вглиб усипальниці. Коридор веде до трьох погребальних камер. Катерина Перистері, керівник розкопок і грецький археолог, обережна в своїх прогнозах, проте переконана, що знахідка являє виключну цінність для науки, бо це найбільша з македонських гробниць, які були коли-небудь виявлені. Вершину погребальної споруди вінчав Амфіпольський Лев, статуя якого нині знаходиться в 5 км від місця розкопок.