31.12.12

Головні археологічні цікавинки 2012 року


Відкриття у фізиці елементарних частинок, плани з освоєння інших планет – наука в 2012 році зазирнула в майбутнє. Але минуле також відкрило нам чимало своїх таємниць. Пропонуємо згадати, чим жили археологи в 2012 році.
 
Січень

Початок року в археології нагадав нам про деякі людські слабкості. Так, ми довідалися, що перуанці ласували попкорном ще в 4700 році до н. е., і що майя бавилися тютюном: в керамічних посудинах з Мехіко, датованих 600 та 900 рр. н. е., знайшли залишки нікотину.
 
Після цього з’явилася новина, що вікінги, які 1000 років тому заселили Гренландію, примудрялися, попри суворий клімат, вирощувати там ячмінь. Тож можна припустити, що ці відомі любителі пива варили і пінний напій.

Лютий

Лютий разом із холодами приніс новину про розшифрування геному "крижаної людини" Отці, муміфіковане тіло якої було знайдене в альпійському льодовику (Італія).

Аналіз ДНК відкрив нам подробиці не тільки особистого життя Отці, а й міграційних процесів, що відбувалися у Європі. Науковці вже знали, що предки Отці по материнській лінії мешкали в північно-центральній Європі, а тепер з’ясувалося, що його батько належав до групи, представники якої зустрічаються переважно на Корсиці та Сардинії.

Отці не був емігрантом з Сардинії – ізотопний аналіз його зубів та кісток показав, що він народився і жив у Альпах. Генетичний зв’язок його з сучасними сардинцями означає, що мешканці цього середземноморського острова та мешканці Альп мають далеких спільних предків.
 

29.12.12

Труд на благо страны - основа процветания

Евгений Лишан
Зима ознаменовалась чрезвычайной ситуацией на улицах столицы и на основных магистралях страны. Однако уделять этой теме больше внимания, чем она того заслуживает, мы не будем.

Остановимся на одном только ноу-хау, к которому прибегли власти, чтобы преодолеть последствия аномального снегопада и последующего за ним аномального обледенения.

Там, где не справлялись коммунальные службы, на помощь городу приходили отряды молодых людей в военной форме, с лопатами и "ледоколами" в руках.

Почему же на улицы не вышло столько коммунальщиков, чтобы необходимости в воинской поддержке не возникло?

Все предельно просто. Реалистичный бюджет молодой, динамично развивающейся страны не может вместить в себя расходы на такую ораву сезонных рабочих, коими и являются, по сути своей, зимние коммунальщики.

Ведь это же расходы, во-первых, на зарплаты. Во-вторых, на коммунальную технику. В-третьих, это все требует определенных организационных усилий, функционирования диспетчерской службы и т.д., чтобы не просто убирать улицы зимой, а убирать их вовремя, пока снег не прератился в прочный ледяной панцирь.

12.12.12

Депутати польського сейму готують засудження акції "Вісла"

Фото: "Українська правда"
У Польщі парламентська комісія національних та етнічних меншин розглянула і передала на розгляд Сейму заяву із засудженням акції "Вісла", передає УНІАН.

Зокрема повідомляється, що до парламентської комісії з питань національних та етнічних меншин надійшов проект заяви, у якому нижня палата парламенту Польщі - Сейм - пропонує надати політичну оцінку акції "Вісла".

У 2012 році виповнилися 65 років від проведення акції, у рамках якої уряд комуністичної Польщі депортував з етнічних земель понад 140 тисяч українців.

Ініціатор розгляду цього питання - Мирон Сич, єдиний українець з-поміж депутатів Сейму. Комісія 6 грудня ухвалила проект заяви, і наступним етапом є її розгляд у Сеймі.

"Польський парламент вважає, що акція "Вісла" була порушенням основних прав людини. Під час цієї акції застосовано принцип тоталітарної системи про колективну відповідальність, яка ніколи не може бути основою для політики демократичної держави", - йдеться у проекті заяви.